Uudised
Klubi
Kyokushinkai
Treeningud
Õppematerjalid
Pildigalerii
Kontakt
Viited

13-15 jaanuaril toimus Kärdlas Kyokushin Karate KATA seminar

Läinud nädalavahetusel (13-15 jaanuar 2012) viidi Kärdla Mängudemajas läbi Kyokushin Karate õppeseminar,  mille raames keskenduti peamiselt koolkonna Kata tehnikate lihvimisele  ja nende rakendamisele võitlussituatsioonides. Seminaril olid kohal mitmete Eesti klubide esindajad, kooliealistest kuni täiskasvanuteni, Tallinnast, Paidest, Saaremaalt ja Hiiumaalt. Seminari viisid läbi Hiiumaa Budoklubi Heitai instruktor Harri Nõulik (2 dan)  ja IFK Eesti president ja Paide klubi Täht instruktor Tarmo Alt (2 dan).

Seminar kestis kokku kaks päeva, kus treeningud vaheldusid puhkepausidega. Seminaril keskenduti lisaks Kata harjutamisele praktiliste  võitlus ja enesekaitse harjutuste tegemisele. Seminaril vahetati kogemusi ning õpiti  juurde uusi teadmisi.

Kata - võitlus kujuteldava vastasega - on üks tähtsamaid osi karatehariduse omandamisel. Õpitud tehnikad on kasutatavad reaalses võitlussituatsioonis ning kinnistavad harrastajas korrektseid ning efektiivseid võitlusharjumusi.  

Seminari olulisust Kyokushin Karate harrastajatele suurendas asjaolu, et instruktoritel on väga pikaajaline kogemus Kyokushin Karate harrastamisel, nad on osalenud  Kyokushin Karate Maailmameistrivõistlustel Kata-s nii ise võisteldes kui treenerina.
Kyokushin Karate on täiskontaktne  karate stiil, mida harrastatakse laialdaselt üle maailma. Hiiumaal on Kyokushin Karate-ga tegeletud  alates 1980 aastast. Treeningud toimuvad Kärdlas kolmel korral nädalas. Alates 2005.a. kuulub Hiiumaa Budoklubi Heitai International Federation of Karate Kyoskuhinkai (IFK) Estonia liikmete hulka.

18.01.2012


Järgmine sündmus

Seminarid ja laagrid

Võistlused